علل گرم نکردن بخاری خودرو در فصول سرد

مهمترین علل باد سرد بخاری خودرو
علل گرم نکردن بخاری خودرو در فصول سرد

 علل گرم نکردن بخاری خودرو در فصول سرد

با شروع فصل سرد و خنک شدن هوا در پاییز و زمستان یکی از مهمترین امکانات مورد نیاز در هر خودرو، بخاری ماشین میباشد که به خوبی کار کند و فضای گرم و مطلوبی در ماشین برای سرنشینان ایجاد کند.

کارکرد صحیح و درست بخاری خودرو منوط به افزایش کافی دما در سیستم موتور خودرو می باشد تا این گرما بوسیله فن دمنده به داخل کابین هدایت شود و هوای کابین را گرم کند. رد واقع کارکرد بخاری خودرو به این صورت است که:

گرمای حاصل از احتراق موتور توسط مایع خنک کننده یا همان آب موتور جذب می شود و این آب گرم شده و با گردش این آب گرم در رادیاتور بخاری خودرو در زیر داشبورد گرما تولید می شود و بوسیله فن دمنده به فضای کابین دمیده می شود.

زمانی که این چرخه به درستی انجام نشود بخاری خودرو قادر به گرم کردن مطلوب فضای کابین نیست. در اینجا اتو گالری حیدر بخشی از علل اصلی و مهم خوب گرم نکردن بخاری خودرو را شرح میدهد.

 

چرا بخاری خودرو خوب گرم نمی کند و باد سرد می زند؟

 

  • مشکل و خرابی در رادیاتور خودرو

خرابی رادیاتور از شایع ترین و دردسرسازترین علل خوب گرم نکردن بخاری خودرو می باشد. وقتی رادیاتور خودرو خوب کار نکند و نتواند تبادل حرارتی داشته باشد بخاری خودرو گرمای لازم و کافی ار دریافت نمی کند تا فضای کابین را گرم کند.

خرابی در رادیاتور خودرو گاهی با تعویض و گاهی با یک شستشوی و جرم گیری رفع می شود.

 

  • گرفتگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور

شلنگ های رسوب گرفته قادر نیستند آب رادیاتور خودرو را به رادیاتور بخاری منتقل کنند و جلوی ورود و خروج آب گرفته می شود و در نتیجه بخاری قادر به گرم کردن نیست. رد این صورت باید شلنگ ها رفع گرفتگی شوند و یا تعویض شوند.

 

  • کم شدن سطح مایع خنک کننده موتور

گفتیم آبی که در سیستم خنک کنده موتور موجود است، گرمای حاصل از احتراق موتور را می گیرد و در یک گردش توسط فن های دمنده به کابین منتقل می کند. حال اگر سطح آب خنک کننده به حد کافی نباشد و یا سیستم خنک کننده هوا گرفته باشد قادر به گردش مایع در سیستم خنک کننده نیست و گرما را به خوبی منتقل نمی کند و در نتیجه بخاری خودرو باد سرد می زند. برای رفع این مشکل باید با اضافه کردن آب مقطر و ضد یخ  سیستم خنک کننده خودرو هواگیری شود و نسبت به عدم هر گونه نشتی در این سیستم مطمئن شد.

 

  • مشکل و خرابی در ترموستات

وظیفه ترموستات این است که آب مورد نیاز برای خنک کاری موتور تامین م یکند و زمانی که نیازی به خنک کاری نیست از ورود آب به رادیاتور جلوگیری می کند و آب همچنان اطراف موتور باقی می ماند.

زماتی که ترموستات خراب باشد مسیر آب باز است و آب وارد رادیاتور می شود و مرتب خنک می ماند و به حد دمای مورد نیاز گرم کردن بخاری نمی رسد.

 

  • خرابی در واتر پمپ موتور

زمانی که بخاری خودرو در دور بالای موتور قادر به گرم کردن است و با توقف خودرو و پایین آمدن دور موتور، بخاری قادر به گرم کردن نیست و باد نسبتا سرد میزند باید خرابی در واترپمپ موتور را بررسی کرد زیرا در این حالت وتر پمپ موتور بدلیل رسیوب گرفتگی و خورده گی پره ها قادر به دبی و گردش لازم در مایع خنک کننده نمی باشد.

 

  • نقص در فن بخاری

باد گرم تولید شده توسط فن یا دمنده بخاری به فضای کابین دمیده میشود. اگر آب موتور داغ شود و وارد سیستم هم شود ولی سیستم تهویه قادر به پرتاب بادی نباشد، باید به دنبال خرابی فن بخاری رفت که احتمالا با سوختن یکی از فیوزها یا خرابی موتور فن بخاری نیاز به برقکار ماهر باشد تا مشکل را رفع کند. اما اگر بخاری روشن شود ولی مقدار باد گرم خروجی کافی نباشد، احتمالا مجاری تهویه دچار گرفتگی شده اند و یا فیلتر کابین به مدت طولانی تعویض نشده و کیپ شده است که با تعویض فیلتر مشکل حل خواهد شد.

 

  • خرابی در تنظیمات سیستم تهویه

گاهی ممکن است تمامی سیستم خنک کننده و گردش هوا به خوبی کار کنند و مشکلی نداشته باشند اما همچنان بخاری خودرو باد سرد بزند و قادر به گرم کردن نباشد. در این صورت احتمالا خرابی در مدارات و دما سنج داخل خودرو باشد و مدارات تنظیمات دمای تهویه دچار مشکل شده باشد.

 

مهمترین نکته در حفظ سلامت سیستم خنک کننده خودرو استفاده مداوم از ضد یخ و مایع خنک کننده یا کولنت مناسب در تمامی فصول می باشد و  استفاده از آب شیر پرهیز شود تا سیستم خنک کننده دچار رسوب گرفتگی نشود.