تجربه رانندگی راحت با سیستم کلیرموشن (ClearMotion)

فناوری کلیرموشن چیت و چگونه کار می کند
تجربه رانندگی راحت با سیستم کلیرموشن (ClearMotion)

تجربه رانندگی راحت با سیستم کلیرموشن (ClearMotion)

 

فشار سطوح ناهموار به هنگام رانندگی در مسیرهای ناهموار جاده ها به کمک سیستم تعلیق یا فنربندی خودرو کاهش می یابد و سیستم تعلیق کمک می کند ضربه و فشاری که از سطح ناهموار جاده به چرخ ها وارد شده با شدت کمتری به اتاق، شاسی و سرنشینان وارد شود. در همین راستا خودروسازن به کمک تکنولوژی جدید کلیرموشن ناهمواری ها را تشخیص داده و با انعطاف در چرخ ها حرکت خودرو را روان تر کرده اند.

با این مقدمه ای که گفته شد سعی داریم در این بخش از مجموعه مقالات آموزش اتو گالری حیدر به معرفی و بررسی نحوه کار سیستم کلیرموشن (ClearMotion) بپردازیم.

 

سیستم کلیرموشن (ClearMotion) چیست؟

 سیستم کلیرموشن ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار می باشد که وضعیت سطح جاده را بررسی و پیش بینی می کند تا خودرو مناسب ترین و بهترین واکنش را نسبت به وضعیت جاده نشان دهد.

این فناوری که به تازگی به خودروهایی مثل بی ام و(BMW)، آئودی(Audi)، و دایملر(Daimler) اضافه شده است به کمک سیستم سخت افزاری و نرم افزاری که دارد حرکت روانی را برای خودروها ایجاد می کند و کمک می کند که سرنشینان در حین گردش رانندگی راحت و با ثباتی را تجربه کنند.

سیستم کلیرموشن که اولین سیستم رانندگی فعال در جهان است حرکات ماشین ها را در دست اندازها و ناهمواری ها در کسری از ثانیه کنترل و راحت تر می کند.

 

نحوه عملکرد سیستم کلیرموشن

گفتیم که سیستم تعلیق و فنربندی خودرو فشارهای وارده بر جرم معلق که همان اتاق و شاسی و سرنشینان است را کاهش می دهد و کمک می کند خودرو شما در ناهمواری جاده فشار و تکان کمتری را تحمل کند.

سیستم کلیرموشن یا حرکت روان که بر یک هسته نرم افزاری الکتروهیدرولیک به نام Actinalne  ساخته شده است به کمک سنسورهایی که دارد وضعیت ناهمواری جاده را پیش بینی می کند و در کمترین زمان ممکن انعطاف چرخ ها را براساس ناهمواری جاده منطبق می کند.  

این فناوری (سیستم کلیرموشن ClearMotion ابتدا در خودروهای لوکس و گران قیمت بکار گرفته شد و با هزینه پایین و ارزانی که دارد در بسیاری از خودروها استفاده خواهد شد. به کمک این سیستم شما می توانید رانندگی راحتی داشته باشید و از وقت خود بهتر استفاده کنید و مثلا به مطالعه و کتاب خواندن مشغول شوید. همچنین در پیچ و خم های جاده این امکان را به شما می دهد که با اطمینان چشمان خود را ببندید و استراحت کنید.

 

ویدئو تفاوت حرکت خودرو مجهز به سیستم کلیرموشن با دیگر خودروها