رانندگی با خودروهای دو کلاچه (DCT )

آموزش رانندگی با خودرو گیربکس اتوماتیک دو کلاچه
رانندگی با خودروهای دو کلاچه (DCT )

رانندگی با خودروهای دو کلاچه (DCT )

امروزه در عرصه جهانی بیشتر خودرو ها بجای دنده دستی از جعبه دنده اتوماتیک بهره برده اند که این دنده ها مدل های پیشرفته ای مثل دنده دو کلاچه DCT دارند.

با توجه به تحقیقات ارائه شده از سوی موسسه IHS موسسه تحقیقات فناورانه خودرو مبنی بر افزایش استفاده و بکارگیری گیربکس های دوکلاچه در تولید خودروهای روز دنیا ضرورت آموزش نحوه رانندگی با این نوع خودروها بیش از پیش احساس می شود.

امروزه کمپانی های بزرگ خودروسازی جهان از جمله خودروسازی فورد آمریکا، خودروسازان کیا و هیوندا کره جنوبی، شرکت هاوال و خودروسازان چینی به استفاده از گیربکس های اتومات دو کلاچه رو یآورده اند. در این میان  خودورهایی همچون مرسدس بنز AMG ، پورشه Carrera 911 ، آئودی s3 و نیسان GT-R  را به گیربکس های دو کلاچه مجهز می باشند.

نحوه رانندگی با خودروهای گیربکس دو کلاچه

با حضور خودروهای چینی مجهز به جعبه دنده اتومات دو کلاچه DCT  در بازار ایران با استناد به صحبت های <<پارسا نوری>> معاون مهندسی بهمن موتور به نحوه استفاده از گیربکس دو کلاچه می پردازیم.

 

گیرکس دو کلاچه نوعی از جعبه دنده اتوماتیک می باشد که مانند گیربکس دستی از مجموعه چند چرخ دنده تشکیل شده است و از دو کلاچ بری قطع و وصل نیرو برای چرخ دنده های زوج یا فرد بهره برده است.همچنین در گیربکس دو کلاچه چرخ دنده های زوج و فرد روی دو میله مستقل از هم قرار گرفته اند. این گیربکس در واقع دو جعبه دنده دستی و جزا از هم با کلاچ های ترتیبی بوده که در یک محفظه قرار گرفتهاند و به عنوان یک واحد عمل می کنند.

ساختار و نحوه کار گیربکس های دو کلاچه همانند گیربکس های دستی می باشد و برای توقف های طولانی مدت باید دنده را در حالت خلاص قرار داد تا عملکرد بهتری داشته باشد. همچنین اگر به هنگام رانندگی با خودرو مجهز به گیربکس اتوماتیک دو کلاچه دنده در حالت درایو باشد و برای توقف های طولانی دنده به حالت خلاص نباشد با افت گشتاور روبرو می شویم و  فشار زیادی به کلاچ وارد مشود و باعث افزایش دمای کلاچ خواهد شد.

در رانندگی های طولانی مدت پشت چراغ قرمز و ترافیک اگر دنده از حالت درایو به خلاص تغیر داده نشود گیربکس به اصلاح داغ می شود و در مانیتور نشان داده می شود که دمای کلاچ بالا رفته است.

مزیت گیربکس اتوماتیک دو کلاچه DCT

یک از مزیت های جعبه دنده دو کلاچه انجام شیفتینگ میان دنده یک و دو و سه با سرعت بالا می باشد . همچنین استهلاک و خرابی کمتر، شتای و عملکرد بهتر و مصرف سوخت کمتر از دیگر مزایای گیربکس دو کلاچه می باشد.

امروزه گیرکس های دو کلاچه DCT در دو نوع 5 سرعته و 6 سرعته در خوردوهای پورشه استفاده می شود و عملکرد تعویض دنده در گیربکس های دو کلاچه بواسطه حسگرها و تجهیزات الکترونیکی – هیدورلیکی انجام میگیرد.