روغن هایی که نباید در خودرو استفاده شوند.

چه روغن هایی نباید در خودرو استفاده شوند
روغن هایی که نباید در خودرو استفاده شوند.

روغن هایی که نباید در خودرو استفاده شوند.

استفاده از روغن مناسب در خودرو یکی از مقوله های بسیار مهم در درست کارکردن سیستم موتور خودرو می باشد که باید توجه داشته باشیم مناسب با خودرو خود روغن مصرفی را انتخاب و استفاده کنیم.

روغن های هیدرولیک موجود در بازار به دو بخش روغن های صنعتی و خودرویی تقسیم می شوند که نمی توان به جای یکدیگر استفاده شوند.

در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آموزش اتو گالری حیدر به برسی انواع روغن ها و روغن مناسب خودرو می پردازیم.

روغن های دنده صنعتی و دنده خودرویی

روغن های دنده سهم بزرگی از بازار روانکارها را به خود اختصاص داده اند که این روغن ها به دو نوع صنعتی و خودرویی موجود می باشند.

روغن دنده صنعتی شل اومالا یک روغن دنده صنعتی ساخت اروپا می باشد که در دو نوع پایه معدنی و پایه تمام سینیتیک  یا گیاهی تولید و عرضه میشود. پایه معدنی این روغن با نام shell omala s2 G و پایه گیاهی آن با نام shell omala s2 GX و shell omala s4 WE  شناخته می شوند.

روغن های دنده صنعتی شل اومالا با پایه های معدنی و گیاهی در گریدهای مختلف 68، 100، 150، 220، 320، 460 و 680 می ابشند که هرچه عدد گرید بزرگتر و بالاتر رود نشان دهنده سفت تر بودن روغن میباشد که بسته به محل استفاده می تواند موثر باشد.

این روغن ها که دنده صنعتی می باشند فقط در کاربری های صنعتی قابل استفاده می باشند و قابل استفاده در خودرو نمی باشند. این روغن ها در بسته بندی های  سطل های بیست لیتری و بشکه های دویست لیتری موجود می باشند و در صورتی که از استفاده از روغن شل اومالای معدنی خسته شده اید می توانید به سراغ نوع تمام سینیتیک یا گیاهی آن بروید و با صرف هزینه ای بیشتر میزان تغیر روغن دنده خود را تا یک پنجم کاهش دهید.

روغن های هیدرولیک صنعتی و روغن های هیدرولیک خودرویی

همانطور که روغن های دنده ای شامل دو نوع صنعتی و خودرویی می شوند و تفاوت ها و کاربردهای متفاوت دارند، روغن های هیدرولیک هم شامل دو نوع روغن های هیدرولیک صنعتی و هیدرولیک خودرویی می شود که قابل استفاده به جای همدیگر نمی باشند.

روغن هیدرولیک خودرویی که با نام روغن هیدرولیک فرمان شناخته میشود در بازار با نام های روغن  انتقال اتوماتیک گرید 2 و 3 در دسترس می باشند که با خرید یک قوطی یک لیتری کار خودرو را راه می اندازند.

روغن های هیدرولیک صنعتی با هیدرولیک خودرویی متفاوت می باشند و به گونه های مختلفی تقسیم میوشند که روغن هیدرولیک صنعتی بهران هیدرولیک H نمونه تولید داخلی از این نوع روغن میباشد. روغن هیدرولیک صنعتی بهران در بسته بندی بیست لیتری با گریدهای مختلف موجود می باشد و گرید H68 پرمصرف ترین نوع این روغن است.

روانکار مایع و جامد

تا اینجای مقاله به معرفی روانکارهایی که پایه مایع دارند پرداختیم و به تفاوت هایی از این روغن ها اشاره کردی. اما سوال اینجاست که :

آیا روانکارها همیشه از نوع مایع می باشند؟

پاسخ به این سوال خیر می باشد و ما با توجه به محل استفاده از روانکار میوانیم از روانکار جامد که گریس می باشد استفاده کنیم.

گریس یک روانکار با پایه جامد می باشد که میزان غلظت متفاوتی دارد و این میزان غلظت با عبارت NLGL شناخته می شود. عدد میزان غلظت گریس معمولا بین صفر تا سه می باشد و هرچه این عدد بالاتر باشد نشان د هنده غلظت بیشتر گریس می باشد.

 

کاربرهای متفاوت گریس

روانکار جامد گریس با کاربردهای متفاوتی در بازار عرضه می شوند که مهمترین فاکتور در انتخاب گریس با توجه به کاربرد ما قدرت تحمل گریس در برابر حرارت می باشد و موارد دیگری همچون خوراکی بودن، بسته بندی، میزان شلی یا سفتی، میزان تحمل فشار و میزان ضد آب بودن در انتخاب گریس موثر می باشند.

در مبحث خودرو، شاسی خودرو زا پرکاربردترین موارد مصرف گریس می باشد و با توجه به اینکه شاسی شرایط ویژه ای برای روانکاری ندارد می توان به سراغ هر نوع گریس با کم ترین هزینه رفت.