معاینه فنی چه خودروهایی باطل می شود؟

معاینه فنی چه خودروهایی باطل می شود؟
معاینه فنی چه خودروهایی باطل می شود؟

معاینه فنی چه خودروهایی باطل می شود؟

با سامانه متحرک معاینه فنی خودرو، خودروهایی که برگ معاینه فنی دارند ولی دودزا هستند باطل اعلام می شوند.

با سیستم جدید که در اختیار پلیس راهور تهران قرار گرفته شده است از این پس خودروهایی که معاینه فنی دارند ولی دودزا هستند و با دوربین ثبت نمی شوند متوقف شده و معاینه فنی ان باطل می شود تا نسبت به رفع مشکل خودرو اقدام شود.

با شروع فصل سرما و افزایش آلودگی هوا،عوامل پلیس راهور بمنظور پیشگیری از افزایش آلودگی با خودروهایی که دودزا هستند و نقض فنی دارند برخورد می کنند تا نسبت به رفع مشکل خودرو اقدام شود.

قبل از راه اندازی سامانه متحرک معاینه فنی، خودروهایی که برگ معاینه فنی داشتند کنترل نمی شدند و نظارتی بر آنها اعمال نمی شد اما با راه اندازی این سامانه تمامی خودروها که با دوربین کنترل و ثبت نمی شوند ولی با چشم دودزا  و دچار نقص فنی هستند متوقف و معاینه فنی آنها باطل خواهد شد.

سردار محمد حسین حمیدی در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون 975 دستگاه خودرو در این سامانه نقض معاینه فنی شده اند که با افزایش این سیستم ها قدرت شناسایی خودروهایی که نقض فنی دارند بیشتر خواهد شد و با باطل شدن برگ معاینه فنی این خودروها ، مجبور خواهند شد نسبت به رفع عیب دستگاه خود اقدام کنند.

تاکنون در 46 نقطه از پایتخت پلیس مستقر شده است تا با خودروهایی که دودزا هستند برخورد شود و معاینه فین این خودروها باطل شود تا راننده طی 24 ساعت نقص فنی خودروی خودرو را رفع کند.

 

 

بیشتر بخوانید

خودرو صفر بخریم یا کارکرده

صفر تا صد قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

آشنایی با انواع سوخت رسانی در خودرو

شرایط جدید تعویض پلاک خودرو

خودروهای دست دومی که قیمت های بالاتر از مدل صفر دارند