معرفی ده تا از قوی ترین و سریع ترین خودروهای در دست تولید جهان

معرفی سریع ترین خودروهای جهان
معرفی ده تا از قوی ترین و سریع ترین خودروهای در دست تولید جهان

معرفی ده تا از قوی ترین و سریع ترین خودروهای در دست تولید جهان

با تغیرات هر روزه در جهان خودرو و پیشرفت های تکنولوژی در حوزه ساخت و تولید خودروهای برقی و همینطور پیشرفت های فناوری در حوزه تولید تایرها و ابزارهای الکترونیکی در خودروها شاهد اتوموبیل های فوق سریع  هستیم که در این مقاله کوتاه سعی می کنیم ده تا از خودروهای فوق سریع در جهان را بشناسیم.

 

  • خودروبوگاتی شیرون سوپر اسپورت

اولین خودرو فوق سریع جهان متعلق به برند بوگات یمی باشد. بوگاتی که در دو دهه گذشته با دو مدل شیرون و ویرون در حال ثبت رکوردهای سرعت در بین خودروها بوده است هم اکنون با خودرو مدل شیرون سوپر اسپورت به عنوان وقی ترین و سریع ترین خودرو جهان شناخته شده است. این خودرو از یک موتور 8.0 لیتری چهار توربوشارژ W-16 با 1578 اسب بخار قدرت بهره برده است و به سرعتی بالغ بر 474 کیلومتر بر ساعت یا 300 مایل می تواند برسد.

 

  • خودرو هنسی ونوم F5

ابرخودرو هنسی ونومF5 نخستین محصول هنسی در تگزاس می باشد. اگر با بنزین معمولی اکتان 91 تغذیه شود پیشرانه و موتور هنسی ونوم 1542 اسب بخار قدرت تولید خواهد کرد و اگر هنسی ونومF5 از سوخت E85 تغذیه کند قادر به تولید 1815 اسب بخار قدرت می باشد.

با توجه به اینکه بنزین E85 همه جا در دسترس نیست خودرو بوگاتی شیرون همچنان قوی ترین و سریع ترین خودرو می باشد.

 

  • خودرو کونیگزگ رگرا

خودرو کونیگزگ رگرا که از سال 2015 در حال تولید و عرضه می باشد به یک پیشرانه ترکیبی هشت سیلندر خورجینی با توربوشارژ دوقلو و سه موتور الکتریکی مجهز شده است که قادر است 1500 اسب بخار قدرت بصورت ترکیبی تولید کند.

تاکنون 80 مدل از خودرو کونیگزگ رگرا تولید دشه است که این شرکت قصد دارد مدل های جسکو و جمرا را جایگزین این خودرو کند.

 

  • خودرو اس اس سی تواتارا

تحولی خودرو اس اس سی تواتارا پس از یک ده ه توسعه از سال پیش آغاز شد که مالکان این خودرو با 1350 اسب بخار قدرت می توانند لذت رانندگی با یک خودرو فوق سریع را تجربه کنند.

این خودرو همچون هنسی ونومF5 در صورت استفاده  بنزین E85 قدرت بیشتری تولید خواهد کرد.

 

  • خودرو زنوو TSR-S

پنجمین خودرو سریع و قوی جهان متعلق به یک خودرو ساز دانمارکی می باشد که خیلی شناخته شده نیست. خودرو دانمارکی زنوو TSR-S پیشرانه ای با 1177 اسب بخار قدرت دارد. این خودرو به بال عقب الاکلنگی که دارد مشهور می باشد.

  • خودرو آستون مارتین والکری

خودرو آستون مارتین والکری در واقع یک خودرو فرمول یک می باشد که توسط آدریان نیوی، محقق آیرودینامیک ردبول ریستینگ طراحی شده است. موتور خودرو آستون مارتین والکری توسط شرکت بریتانیایی کازوث ساخته شده است که 11000 دور در دقیقه توانایی دارد که موتور هیبریدی این خودرو قادر به تولید 1139 اسب بخار قدرت می باشد.

 

  • خودرو لوسید ایر دریم ادیشن

خودرو لوسید ایر دیم ادیشن در واقع یک سدان الکتریکی لوکس و جذاب است و با پیشرانه قوی که دارد قادر به تولید 1111 اسب بخار قدرت می باشد.

حداکثر برد این سدان جذاب 471 مایل یا 744 کیلومتر می باشد.

 

  • خودرو مک لارن اسپیدتیل

خودرو مک لارن اسپیدتیل به قلم طراح مشهور شرکت لارن یعنی گوردون طراحی شده است که جایگزین خودرو مک لارنF1 می باشد.

این خودرو که تاکنون 106 دستگاه از ان ساخته شده است به سه صندلی و پیشرانه 4.0 لیتری توربوشارژ دو قلو V-8 و یک موتور الکتریکی مجهز شده است که قادر به تولید 1055 اسب بخار قدرت می باشد.

 

  • خودور تسلا مدل اس Plaid و ایکس Plaid

در هر لیستی از برترین های جهان نام تسلا دید ه می شود که در اینجا تسلا با مدل های اس Plaid و ایکس Plaidجزو قوی ترین ها و سریع ترین هیا خوروهای جهان شناخته شده است.

این دو مدل خودرو از کمپانی تسلا قدرت خودرو را از یک پیشرانه سه گانه الکتریک که 1020 اسب بخار تولید می کند می گیرند و شتاب صفر تا صد مدل اس Plaid حدود 1.99 ثانیه اعلام شده است.

 

  • خودرو هامر EV

دهمین و آخرین خودرو از این لیست متعلق به جمس هامر EV می باشد که 1000 اسب بخار تولید می کند و کمپانی جنرال موتورز قصد دارد نسخه های دیگری از یان خودرو به بازار عرضه کند.