مهمترین قوانین در خرید خودرو دست دوم و کارکرده

شرایط خرید خودرو کارکرده
مهمترین قوانین در خرید خودرو دست دوم و کارکرده

مهمترین قوانین در خرید خودرو دست دوم و کارکرده

هنگام خرید خودرو دست دوم نکات حیاتی و مهمی هست که عدم توجه به آنها هزینه های سنگینی را به بار می آورد. توجه به مسائل فنی ماشین کارکرده و بدنه خودرو و شرایط قانونی خرید و فروش خودرو کارکرده از جمله اموری هستند که باید به دقت مورد توجه و بررسی قرار گیرند که در این مسیر نیاز است از یک کارشناس خودرو کمک بگیرید.

 

مهمترین نکات و قوانین در خرید خودرو کارکرده

  • بررسی شرایط فنی خودرو کارکرده

در هنگام خردی خودرو دست دوم حتما خودرو را به لحاظ فنی تست و بررسی کنید. برای بررسی دقیق فنی خودرو به یک تعمیرکار و کارشناس خبره مراجعه کنید تا با خیال راحت ماشین دست دوم را خرید کنید.

در بررسی نکات فنی خودرو دست دوم حتما مسائلی مثل ریزش روغن و آب از کف ماشین، وضعیت رادیاتور  و مسائل فنی موتور خودرو را به دقت بررسی کنید.

 

  • بررسی بدنه خودرو کارکرده

متاسفانه بعضی از افراد به هنگام فرشو خودرو کارکرده خود از صدمات و آسیب هایی که به بدنه خودرو ورارد شده است امتناع می کنند که بعدا می تواند هزینه های سنگینی به بار آورد.

در بررسی بدنه خودرو با کمک یک کارشناس به بررسی دقیق رنگ بدنه، تصادفی نبودن خودرو و ضربات احتمالی به بدنه خصوصا شاسی که قسمت مهمی از بدنه خودرو دست دوم می باشد بپردازید.

 

با یک کلیک خودرو اقساطی بخرید

نکاتی در بررسی بدنه خودرو کارکرده:

  • درب های خودرو را به دقت وارسی کنید. درب های عقب ، جلو، درب صندوق، کاپوت را باز و بسته کنید و مطمئن شوید به درستی و بدون گیر کردن باز و بسته می شوند.
  • رنگ شدگی بدنه خودرو را به دقت بررسی کنید
  • در تصادفاتی که به عقب خودرو ضربه وارد شده است صندوق عقب جمع می شود و شاسی خودرو ضربه وارد می شود که بعضی از تعمیرکارها با کشیدن و بدون رنگ عیب خودرو را می پوشانند. با نگاه و بررسی دقیق کف صندوق می توانید متوجه جمع شدن و باز شدن احتمالی شاسی و صندوق خودرو شوید.

 

  • بررسی نکات قانونی خودرو کارکرده

 

یکی از بخش ها و مسائل مهم که به هنگام خردی خودرو دست دوم نباید نادیده گرفته شود مسائل قانونی و بررسی مدارک رسمی خودرو دست دوم می باشد.

توجه داشته باشید سند خودرو دست دومی که قصد خرید ان را دارید آزاد باشد و با تطبیق سند با کارت ماشین حواستان باشد که مال غیر به شما فروخته نشود.

قرارداد خرید خودرو کارکرده را بصورت رسمی تنظیم کنید و به هنگام پرداخت پول خودرو کارشناسی شده را تحویل بگیرید.

 

نکته : قبل از تنظیم هر گونه قرارداد رسمی و رد بدل شدن پول حتما با کمک یک کارشناس خبره مسائل فنی و بدنه خودرو را بررسی کنید.

در هنگام بستن قرارداد به تاریخ قرارداد و زمان تحویل خودرو توجه ویژه داشته باشید تا دچار مشکلات قانونی مربوط به خودرو ها نشوید.