نقاط قوت و ضعف لکسوس هیبریدی NX300

مزایا و معایب خودرو لکسوس هیبریدی NX300
نقاط قوت و ضعف لکسوس هیبریدی NX300

نقاط قوت و ضعف لکسوس هیبریدی NX300

خودرو لکسوس NX300 در دو تیپ بنزینی و هیبریدی به بازار خودرو کشورمان عرضه شده است که نسخه هیبریدی این خودرو مورد استقبال عموم خریداران قرار گرفت.

در این مقاله سعی می کنیم به بررسی دقیق تری از قوت ها و ضعف های خودرو لکسوس هیبریدی NX300 می پردازیم.

 

نقات قوت و مزایای لکسوس NX300

  • ساخت با کیفیت و دوام فنی

کیفیت متریال بکار رفته در ساخت کابین و قطعات فنی لکسوس NX300 نقطه برتری این خودرو ژاپنی نسبت به  رقبای کره ای خود می باشد. ساخت کابین این خودرو با متریال مرغوب و با کیفیت حس لوکس بودن را به سرنشینان القا می کند که در دیگر خودروها کمتر دیده می شود. و این کیفیت بالا در ساخت باعث دوام فنی بالای این خودرو زیبا شده است.

 

با یک کلیک لکسوس هیبریدی NX300 را اقساطی بخرید

 

  • مصرف سوخت کم

آپشن هیبریدی بکار رفته در خودروها یکی از دلایل اصلی کاهش مصرف سوخت می باشد که خودرو هیبریدی لکسوس NX300 از این آپشن بهره برده است و یکی از مزیت های این خودرو نسبت به مدل بنزینی خود می باشد.

میانگین مصرف سوخت در نسخه هیبریدی لکسوس NX300 حدود  5.2 لیتر در هر 100 کیلومتر می باشد که در نسخه بنزینی این خودرو این رقم حدود 7.5 تا 8 لیتر می باشد.

پس مصرف سوخت و بنزین پایین یکی دیگر از مزیت های خودرو لکسوس هیبریدی NX300 می باشد.

 

  • وجود امکانات و آپشن های متنوع

نمونه فول آپشن لکسوس NX300 اف اسپرت دارای تجهیزات و آپشن های متفاوتی می باشد که نشان دهنده سطح بالای این خودرو در تجهیزات و امکانات می باشد. البته این خودرو بسته به کشور مبدا سفارش دهنده ممکن است آپشن های متفاوتی داشته باشد.

نمونه های از آپشن های لکسوس هیبریدی NX300 :

آینه های جانبی تا شونده برقی همراه با گرمکن، شارژر وایرلس، سانروف پانوراما، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، درب حافظه دار برقی صندوق، نوربالای اتوماتیک، ترمز برقی پارک، اتوهلد، رادارهای هشدار دهنده نقطه کور، رادار تغییر مسیر، کروز کنترل، سیستم های کنترل کشش و پایداری و بسیاری آپشن های دیگر....

 

  • قدرت ایمنی بالا

خودرو لکسوس NX300 با برخورداری زا تکنولوژی ساخت شاسی و امکانات ایمنی متنوع، توانست در تست ها و آزمون های ایمنی سنجی نمره قابل قبولی دریافت کرده است. این خودرو در آزمون‌های nhtsa آمریکا و یوروانکپ اروپا که جزو سخت‌گیرترین موسسات ایمنی جهانی به شمار می‌روند، لکسوس nx موفق شده ۵ ستاره ایمنی را به دست آورد و در آزمون موسسه iihs ایالات متحده نیز نمره top safety pick+ را بدست آورد.

 

نقاط ضعف و معایب لکسوس NX300

  • پیچیدگی های فنی

هرچند امروزه در تمامی دنیا بحث پیچیدگی های فنی و تعمیر و نگهداری خودروهای هیبریدی چندان مطرح نباشد و با پیشرفت های حاصله این موضوع حل شده باشد اما همچنان در کشور ما بدلیل واردات کم خودروهای برقی بنزینی قدرت تعمیر و نگهداری این خودروها پایین می باشد و همچنان مسئله پیچیدگی های فنی خودرو لکسوس هیبریدی NX300 وجود دارد و برای تعمیر و نگهداری چنین خودرویی محدودیت هایی وجود دارد. بنابرین پیچیدگی های فنی این خودرو در کشور ما یکی از معایب محسوب می شود.

 

  • کم جا بودن صندوق عقب خودرو NX300

صندوق عقب خودرو لکسوس NX300 با 476 لیتر گنجایش توانسته است پاسخگوی نیاز خانواده های 4 الی 5 نفره باشد اما رد مقایسه با رقبا از فضای کمتری در صندوق عقب برخوردار می باشد. مثلا هیوندای سانتافه از حجم 570 لیتر و نیسان جوک با 550 لیتر گنجایش در صندوق عقب برخوردار می باشند.

 

  • خشکی سیستم تعلیق

یکی دیگر از معایب و نقطه ضعف های لکسوس NX300 سیستم تعلیق نسبتا خشک می باشد که در مسیرهای ناهموار و با سرعت نسبتا  بالا، کوبش سیستم تعلیق این خودرو حس آزار دهنده ای مخصوصا به سرنشینان عقب می دهد.