نگاهی به زدریو GX5 خودرو برقی سایپا

از خودرو زدریوGX5 چه می دانیم
نگاهی به زدریو GX5 خودرو برقی سایپا

نگاهی به زدریو GX5 خودرو برقی سایپا

 
منابع غیر رسمی از مونتاژ خودرو برقی زدریو ساخت چین توسط شرکت خودروساز سایپا خبر می دهد.
 
زدریوGX5 که یکی از مهمترین تولیدات برقی شرکت چینی زدریو (Zedriv) می باشد در واقع یک هاچبک با ابعادی مشابه تند 90 می باشد.
خودرو زدریوGX5 که با طول 4.150 میلی متر و عرض 1.800 میلی متر با ارتفاع سقف 1.611 میلی متر تولید می شود با خودرو رنو L90 با طول 4250 میلی متر مشابه می باشد که خودرو رنو حدود 10 سانتی متر از خودرو زدریوGX5 بزرگتر می باشد و 8.5 سانتی متر تفاوت ارتفاع سقف با رنو ال 90 دارد که در زمره کراس اوورها قرار نمی گیرد. فاصله محورهای خودرو زدریوGX5 2.650 میلی متر می باشد.
 
 

فیس لیفت و نمای بیرونی خودرو زدریوGX5 

 
خودرو زدریوGX5 با یک طراحی ساده و کم هیجان تولید شده است. در نمای جلو، چراغ های خودرو شباهت زیادی به جک S5 دارد و با طراحی جلو پنجره ها بصورت بسته و ایجاد حفره هایی داخل سپر این خودرو را عامه پسند جلو داده است.
در نمای پشت خودرو زدریوGX5 چراغ های بزرگ بشکل بیضی شکل نصب شده است و ساختار صندوق عقب با حجم مناسبی که طراحی شده است این خودرو را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد که حس خوبی القا می کند.
خودرو زدریوGX5 که در واقع یک هاچبک خانوادگی می باشد و نباید کراس اوور نامیده شود طراحی ظاهری قابل قبولی دارد و یک خودرو برقی اقتصادی چینی شناخته می شود.
 
 

طراحی فضای داخلی خودرو زدریوGX5 

 
فضای داخلی زدریوGX5 هم همچون نمای بیرونی این خودرو به سادگی طراحی شده است و با وجود تعبیه نمایشگر لمسی و دیجیتال پشت فرمان همچنان حس معمولی بودن القا می کند.
چیدمان کلیدها و فرمان در کنار فرم کلی داشبورد ساده به نظر می رسد و برای مخاطب گیج کننده نمی باشد. چرم بکار رفته در فرمان، صندلی ها و تودری ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند.
فضای داخلی خودرو زدریوGX5 برای حمل چهار سرنشین با قد بلند مناسب می باشد و فضای صندوق عقب خودرو برای حمل باری معادل 350 تا 400 لیتر مناسب است.
 

تجهیزات فنی خودرو زدریوGX5 

 
خودرو زدریوGX5 به موتور برقی ساخت چین با 121 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن متر گشتاور مجهز شده است که سرعت صفر تا 100 این خودرو هرچند در سایت شرکت مربوطه ذکر نشده است ولی صفر تا 50 کیلومتر بر ساعت این خودرو زمان 9/3 ثانیه تخمین زده شده است.
باتری 4/46 کیلووات ساعتی با یک بار شارژ  توان پیمایش 338 کیلومتر را دارد که در خودرو زدریوGX5 بکار رفته است. این باتر با برق شهری شارژ می شود که حدود 7 تا 5/7 ساعت برای شارژ کامل زمان می برد.
خودرو زدریوGX5 که تنها با سیستم دیفرانسیل جلو تولید می شود نهایت سرعتی معادل 140 کیلومتر بر ساعت را دارد.
 

تجهیزات ایمنی و رفاهی خودرو زدریوGX5 

 
خودرو زدریوGX5 همچون دیگر خودروهای چینی از امکانات معمولی و ساده ای بهرمند شده است. 
نمایشگر لمسی با ناوبری ماهواره ای، سانروف، مه شکن، دوربین پارک، دید 360 درجه، ترمز دستی دکمه ای، نمایش فشار باد تایرها، رابط بلوتوث، حسگر هشدار جلو و عقب، سیستم صوتی با 6 اسپیکر و فناوری تشخیص اجسام در نقطه کور مجموعه آپشن های رفاهی و ایمنی نسخه کامل خودرو زدریوGX5 را تشکیل می دهند.