وضعیت فیلترهای روغن و هوا با پسوند اصلی و طرح اصلی

تفاوت فیلتر روغن و هوا اصلی و تقلبی
وضعیت فیلترهای روغن و هوا با پسوند اصلی و طرح اصلی

وضعیت فیلترهای روغن و هوا با پسوند اصلی و طرح اصلی

حالا که بحث واردات خودرو خارجی داغ هست بهتر است نیم نگاهی به تامین قطعات یدکی مورد نیاز خودروهای خارجی در ایران داشته باشیم.

فیلتر روغن و هوا یکی از قطعات یدکی الزامی برای هر خودرو می باشد که در صورت خرابی یا کثیفی مشکلات جدی برای سیستم موتور خودرو ایجاد می کند و به هنگام خردی فیلتر روغن و هوای مناسب ماشین خود باید به کیفیت ساخت این فیلترها توجه ویژه داشت.

واردات فیلتر روغن و هوا ممنوع است

با توجه به بکارگیری تکنولوژی روزد دنیا و توان بالای تولید فیلترهای روغن و هوا در کارخانجات فیلترسازی کشورمان، وزارت صمت واردات هر نوع از فیلترهای روغن و هوا را ممنوع اعلام کرد و تاکید می کند که تمامی فیلترهای موجود در بازار تولید باکیفیت داخلی می باشند.

تمامی مالکان خودروهای خارجی که به دنبال فیلتر هوا و روغن مناسب با خودرو خارجی خود هستند ممکن است برای خرید فیلتر سه گزینه پیش رو داشته باشند( فیلتر ایرانی، فیلتر اصلی و فیلتر طرح اصلی) که با توجه به ممنوع شدن واردات این فیلترها از یکسال قبل به کشور، تمامی این فیلترها تولید داخل هستند که در اختیار خریداران قرار گرفته اند.

وزارت صمت با ممنوع اعلام کردن واردات فیلتر هوا و روغن و با تکیه بر توان و تکنولوژی به روز بکار رفته در داخل کشور اجازه واردات این فیلترها را صادر نمی کند و در صورتی اجازه واردات فیلتر به شخص یا شرکتی داده می شود که ظرفیت و توان تولید آن نوع فیلتر در هیچ شرکت تولید فیلتر داخل کشور نباشد.

پس با توجه به ممنوعیت واردات فیلتر هوا و روغن نتیجه می گیریم که تمامی فیلتر هوا و روغن هایی که با بسته بندی اصلی و یا طرح اصلی به مالکان خودروهای خارجی عرضه می شود، همگی تولیدات زیرزمینی داخلی هستند و وارداتی نیستند.

فیلترهای هوا و روغن با پسوند اصلی و طرح اصلی با متریال بی کیفیت تری تولید شده اند و با لیبل اصلی و طرح اصلی گاها چندین برابر قیمت فیلتر تولید داخل به فروش می رسند.

فیلترهای اصلی و طرح اصلی که در بسته بندی های اصلی یا همان جینیون عرضه می شوند همگی تقلبی می باشند و  نوعی کلاهبرداری از مصرف کننده می باشد.