کدام برند خودرو در ایران کم ترین ایراد را دارند

خودرو ژاپنی کم ایرادترین خودروها
کدام برند خودرو در ایران کم ترین ایراد را دارند

کدام برند خودرو در ایران کم ترین ایراد را دارند

با نگاهی به برندهای مختلف خودرو در ایران متوجه خواهیم شد که بیشترین خودروهای موجود در ایران متعلق به مدل های فرانسوی هستند که گزارش های ایرادات این خودروها به فراوانی از سوی مشتریان شناسایی شده است.

اما کم ایراد ترین خودروهای در ایران کدامند؟

به گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که بصورت سالانه در کتابچه خود منتشر می کند بسیاری خودروهای داخلی از برندهای ایرانی، چینی، فرانسوی و ژاپنی مورد بررسی قرار گرفته اند.

بر اساس این بررسی و گزارش خودروهای ژاپنی که سهم کمی هم از بازار ایران را به خود اختصاص داده اند کم ایراد ترین خودورها شناخته شده اند.

هر چند در گذشته واردات انواع خودروهای ژاپنی به خصوص برند تویوتا به ایران وجود داشت و همچنین دیگر محصولات این کشور در خطوط تولید خودروسازان داخلی مونتاژ می شد( ایران خودرو سوزوکی گرند ویتارا و گروه بهمن مزدا3 و مزدا2 را مونتاژ می کردند)  اما اکنون نه بصورت  وارداتی  و نه مونتاژی از برندهای ژاپنی در ایران موجود نیست.

با وجود کم شدن و ممنونعیت واردات برندهای ژاپنی به دلیل تحریم ها و عرضه کم خوردوهای ژاپین در ایران اما همچنان  خودروهای ژاپنی کم ایرادترین خودروهای موجود در ایران می باشند.

بعد از خودروهای ژاپنی عنوان کم ایرادترین خودروها متعلق به خودروهای چینی می باشد که با فاصله زیادی از خوردوهیا ژاپنی در این رتبه بندی قرار گرفته اند.

خودروهای چینی که در این سال ها پیشرفت های زیادی داشته  و با وجود فشار تحریم ها و کم رنگ تر شدن حضور خودروهای چینی در ایران اما در حال حاضر علاوه بر واردات در بخش خصوصی، توسط های شرکت های ایران خودرو و سایپا نیز تولید می شوند. و امید می رود که با لغو تحریم ها شاهد حضور خودروسازان جدید چینی در صنعت خودروسازی کشور باشیم.

بعد از خودروهای ژاپنی و چینی ، خودروهای فرانسوی با فاصله بسیار زیادی در رتبه بعدی کم ایرادترین خودروها در ایران قرار دارند.

ورود خودروهای فرانسوی به ایران از طریق شرکت ایران خودرو می باشد و سایپا هم در کنار آن به تولید سیتروئن سی 3 پرداخت. اما با شروع تحریم ها و جنجال های برجام شرکت های خودروساز فرانسوی از ایران خارج شدند و احتمال کمی وجود دارد که با لغو تحریم ها پژوسیتروئن به ایران برگردد، اما احتمال بازگشت رنو بسیار زیاد می باشد.

خودروهای ایرانی دارای بیشترین ایراد

و اما در این لیست و با بررسی های انجام شده، خودروهای ایرانی دارای بیشترین ایراد شناخته شده اند که با فاصله کمی نسبت به برندهای فرانسوی و فاصله خیلی زیاد نسبت به برندهای ژاپنی و چینی در این رتبه بندی قرار گرفته اند. و خودروهای ایرانی رد جلب رضایت مشتری بسیار کند و ضعیف عمل کرده اند.